Izolacja domu z kontenera transportowego

Istnieje kilka sposobów na izolację kontenera transportowego. Można użyć poliuretanowej pianki natryskowej, która może pokryć 20-stopowy kontener za około 4000 dolarów. Podczas gdy można próbować zainstalować poliuretan samodzielnie, najlepiej jest zatrudnić profesjonalistę. Nie tylko otrzymasz lepsze wyniki, ale prawdopodobnie otrzymasz gwarancję, jak również. Podczas instalacji pianki natryskowej, upewnij się, że używasz jej do wypełnienia wszelkich szczelin. Jeśli nie czujesz się komfortowo instalując piankę poliuretanową samodzielnie, możesz zdecydować się na użycie płyt piankowych, które są mniej kosztowne.

Ocieplenie korkowe

Prawdopodobnie słyszałeś o izolacji korkowej dla domu z kontenera transportowego. Ale czym dokładnie jest izolacja korkowa i jak pomaga zbudować z niej dom? Jest to naturalny, zrównoważony materiał, który jest zarówno niedrogi, jak i wydajny. Według ostatniego raportu Energy Efficiency For All, korek jest doskonałym wyborem, jeśli chodzi o koszty. Jego właściwości akustyczne sprawiają, że jest idealnym wyborem do izolacji dźwiękowej. Może utrzymać dom w cieple, jednocześnie utrzymując rachunki za media pod kontrolą.

Gdy jest używany do izolacji, może zapewnić do R-3,6 na cal. Materiał jest wykonany z zewnętrznej kory drzew dębowych, i może być zbierany do piętnastu razy w życiu jednego drzewa. Ponieważ jest to materiał odnawialny, korek jest przyjazną dla środowiska alternatywą dla tradycyjnych materiałów izolacyjnych. Jest również świetny do kontroli hałasu, a sam korek jest biodegradowalny, co oznacza, że nie ma potrzeby ścinania drzew, aby go zebrać.

Kolejną zaletą izolacji korkowej dla domu z kontenera morskiego jest jej ekologiczność. W przeciwieństwie do tradycyjnej pianki, korek jest biodegradowalny i odnawialny, a drzewa korkowe nie są zabijane w procesie. Lasy korkowe w Portugalii nawet pochłaniają węgiel, co sprawia, że jest to opcja „negatywna pod względem emisji dwutlenku węgla”. Korek ma również doskonałe właściwości akustyczne, więc nie tylko zapobiegnie hałasowi przed ucieczką z przestrzeni, ale będzie utrzymywał dom przed transmisją dźwięku z metalowych ścian.

Ponieważ kontenery morskie są wykonane z metalu, przewodność cieplna ich wewnętrznych powierzchni jest wysoka. Jeśli nie odpowiednio zaizolować dom kontenerowy, będziesz walczyć do chłodzenia i ogrzewania go w okresie letnim i zimnych miesiącach zimowych. Na szczęście istnieje wiele różnych metod izolacji, dzięki którym można przekształcić dom w kontenerze morskim w wygodny dom. A jeśli jesteś poręczny, możesz zrobić to sam!

Icynene

Dmuchana wodą izolacja z pianki natryskowej o nazwie Icynene to świetny wybór do izolacji domu kontenerowego. Gdy twardnieje, rozszerza się, zamykając wnętrze kontenera mikroskopijnymi plastikowymi pęcherzykami. Icynene ma niską zawartość LZO i jest całkowicie niewidoczny przez trzy tygodnie po instalacji. Inną opcją jest naturalny izolator na bazie bawełny. Materiał ten jest wykonany z przetworzonego denimu i używanej odzieży.

Kontenery wysyłkowe nie są izolowane zewnętrznie, więc kontener wysyłkowy potrzebuje wyższej izolacji o wartości R niż konwencjonalny dom. Wartość R będzie również zależeć od warunków klimatycznych i otaczającej witryny. Jeśli dom w kontenerze ma być używany tylko tymczasowo, może być potrzebna mniejsza izolacja i mniejsza moc HVAC niż w przypadku stałego miejsca zamieszkania. Należy sprawdzić z lokalnymi kodeksami budowlanymi, aby określić konkretne potrzeby domu kontenerowego shipping.

Bo kontenery morskie są wykonane z metalu, mają płytkie ściany. Nawet jeśli są solidne i trwałe, brakuje im grubości. To sprawia, że właściwa izolacja jest trudniejsza. Rozwiązaniem jest dodanie dodatkowej izolacji zewnętrznej. Na szczęście istnieją obecnie produkty izolacyjne przeznaczone do domów kontenerowych, które są całkowicie wodoodporne. Łatwo jest znaleźć dom kontenerowy w Internecie, a nawet można znaleźć kilka wspaniałych ofert, porównując ceny online.

Jak w przypadku każdego rodzaju izolacji, wartości R będą się różnić w zależności od klimatu. Jeśli mieszkasz w wilgotnym klimacie, to może być bardziej niebezpieczne, aby użyć konwencjonalnych materiałów. Właściwa dla stali kondensacja pogorszy wnętrze. Jeśli wartość R izolacji jest wysoka, materiał może nie być wystarczająco wodoodporny, aby zapobiec przenoszeniu ciepła. Być może będziesz musiał zainstalować źródła ciepła, aby zapewnić komfort w swoim domu.

Perlit

Najpopularniejszym zastosowaniem perlitu jest izolacja pod podłogą. Ten izolator jest niepalny, a ziarna mają zazwyczaj średnicę 1/4 cala. Można go kupić w różnych gęstościach, od dwóch funtów na stopę sześcienną do piętnastu funtów na stopę sześcienną. Jest to zielony materiał budowlany, a Departament Energii USA promuje jego użycie. Perlit jest również znany ze swoich właściwości akustycznych.

Innym zastosowaniem perlitu jest rozmnażanie roślin. Nie rozkłada się i jest łatwy do sterylizacji, co czyni go idealnym medium dla ogrodnictwa kontenerowego. Perlit jest również łatwo dostępny, kosztuje tylko około 4 do 5 dolarów za stopę sześcienną i jest łatwy w produkcji. Jest również odporny na termity, gnicie i wilgoć. Eliminuje również zimne przeciągi. W dłuższej perspektywie, perlit może zaoszczędzić dużo pieniędzy i energii.

Innym zastosowaniem dla izolacji perlitu jest izolacja pustek ścian murowanych. Dodanie perlitu do jamy ściany murowanej może zwiększyć jej opór cieplny nawet o 40 stopni Fahrenheita. Producent perlitu z North Hollywood sprzedaje granulki perlitu do zastosowań ogrodniczych i budowlanych. Można go wykorzystać do produkcji lekkiego betonu i tynków. Może być również stosowany jako medium filtracyjne dla wody i żywności.

Innym powszechnym rodzajem materiału izolacyjnego dla domu z kontenera jest pianka ekspandowana. Jest to materiał samonośny, co ułatwia montaż. Jej wysoka wartość R oznacza, że może być stosowana zarówno na ścianach wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Kolejną zaletą pianki ekspandowanej jest jej zdolność do opierania się silnej farbie, a także zatrzymuje toksyczne chemikalia, które pochodzą z farby. Możesz zainstalować go na różne sposoby, w zależności od osobistych preferencji i budżetu.

Wermikulit

Wermikulit jest naturalnie występującym żółto-brązowym minerałem, powstałym z wietrzenia biotytu. Jego uderzające podobieństwo do minerału miki czyni go użytecznym izolatorem. Wysokie właściwości absorpcyjne wermikulitu sprawiają, że jest on doskonałym wyborem dla wielu zastosowań, w tym izolacji, ochrony przeciwpożarowej i opakowań. Wermikulit jest również stosowany jako środek osuszający między innymi na strychach, w kominkach i panelach akustycznych.

Przed rozpoczęciem procesu izolacji wermikulitem zaleca się skonsultowanie z licencjonowanym specjalistą od usuwania azbestu. Poza tym, musisz użyć specjalistycznego sprzętu, aby upewnić się, że wermikulit nie unosi się w powietrzu i nie stanowi zagrożenia dla zdrowia. Aby się zabezpieczyć, możesz przeprowadzić test wermikulitu DIY w lokalnym sklepie z narzędziami. Jeśli jednak nie jesteś pewny swoich umiejętności, możesz zatrudnić profesjonalistę do wykonania zadania.

Przed rozpoczęciem instalacji wermikulitu w swoim domu, musisz być świadomy jego zagrożeń. Wermikulit powinien być właściwie usunięty, aby zapewnić bezpieczeństwo Twojej rodzinie i pracownikom. Powinien być właściwie usunięty na składowisku odpadów; przepisy dotyczące tego będą się różnić w zależności od regionu. Większość składowisk przyjmie wermikulit, który nie zawiera więcej niż 1% azbestu. Najlepszym narzędziem do oczyszczenia wermikulitu jest łopata. Nie należy używać miotły o ciężkim włosiu, ponieważ zwiększy to tylko pył tworzony przez wermikulit.

Jeśli zdecydujesz się na zakup domu z kontenera, powinieneś również upewnić się, że jest on odpowiednio zaizolowany. Jeśli tak nie jest, nie powinieneś go kupować. Jeśli obawiasz się o bezpieczeństwo swojej rodziny, powinieneś skontaktować się z profesjonalną firmą izolacyjną. Alternatywnie, można również kupić wermikulit do domu z kontenera, co jest znacznie tańsze niż zakup z magazynu.

Denim

Ponieważ denim nie jest naturalnym środkiem ognioodpornym, budowniczowie domów kontenerowych muszą zaplanować użycie bariery paroszczelnej, aby chronić przed utratą ciepła. Jest to szczególnie ważne w klimacie z regularnymi opadami deszczu i śniegu. Izolacja z denimu jest ekologiczną alternatywą dla tradycyjnego włókna szklanego lub innych materiałów budowlanych, ale ma swoje wady. Bariera parowa jest również niezbędna do ochrony przed kondensacją, która może wystąpić w domu kontenerowym, gdy tkanina jest mokra.

Jedną z popularnych opcji izolacji denimowego domu kontenerowego jest izolacja denimowa, która jest wykonana z włókien tekstylnych pochodzących z recyklingu i jest nietoksyczna. Wadą izolacji dżinsowej jest jej nieporęczna waga, co czyni ją niepraktyczną do cięcia i instalacji. Inną opcją jest izolacja z płyt piankowych, która jest wykonana z polistyrenu, poliizocyjanuratu i poliuretanu. Jest w szerokim zakresie grubości, i wymaga kleju do mocowania do powierzchni metalowych.

Choć konwencjonalne metody izolacji wymagają wysokiego poziomu izolacji, aby utrzymać wnętrze w cieple, recykling izolacji denim jest inną opcją. Korek jest ekologicznym materiałem, który działa dobrze jako izolator termiczny. Oprócz izolacji z korka, dżinsy z recyklingu stają się popularną opcją izolacji kontenerów morskich. Materiały te są dostępne w rolkach lub arkuszach i mogą być instalowane za pomocą cementu kontaktowego na bazie wody. Inną opcją izolacji domu kontenerowego z dżinsu są dżinsy z recyklingu.

Izolatory na bazie wełny i bawełny są zrównoważonym wyborem. Wełna zawiera naturalne właściwości zmniejszające palność i jest przyjazna dla środowiska. Obie opcje wymagają zastosowania bariery parowej. W zależności od materiału użytego do izolacji, izolacja z wełny może być bardziej odpowiednia. Może ona trwać dłużej niż inne materiały, ale wymaga sporej ilości miejsca do umieszczenia po barierze paroszczelnej. Jednak wełna jest drogim wyborem. Jeśli budujesz dom w kontenerze, będziesz chciał zainwestować w zrównoważone materiały, takie jak bawełna i wełna.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top