Jaki jest koszt ocieplenia domu o powierzchni 100m2? Price it Yourself

Koszty izolacji są zazwyczaj obliczane na stopę kwadratową, przy czym jedna stopa kwadratowa wymaga jednego cala izolacji. Na przykład dom o powierzchni 100 stóp kwadratowych będzie potrzebował sześciu cali izolacji lub sześciu stóp desek. Ogólnie rzecz biorąc, każdy cal izolacji zapewni od trzech do ośmiu wartości R. Ta ocena jest sposobem opisania wydajności izolacji.

Niniejszy artykuł powstał dzięki wsparciu serwisu rassbud.pl

Ocieplenie pianką natryskową kosztuje od 3,15 do 7,50 dolarów za stopę kwadratową

Koszt izolacji pianką natryskową dla domu o powierzchni 100 m2 zależy od jego wielkości, typu i instalacji przez profesjonalistów. Ten ostatni może kosztować do 500 dolarów, w zależności od zakresu prac. Dodatkowy koszt może być tego wart, ponieważ izolacja pianką natryskową jest doskonałym sposobem na zapobieganie gromadzeniu się wilgoci i pleśni. Pianka natryskowa o zamkniętej strukturze komórkowej jest dobrym wyborem dla strychu, piwnicy i przestrzeni pełzającej, chociaż może być również używana do innych przestrzeni, jak również.

Koszt pianki natryskowej dla domu o powierzchni 100 m2 różni się w zależności od grubości izolacji i obszaru domu, który musi być izolowany. Tradycyjna poliuretanowa pianka natryskowa jest najczęściej spotykanym typem. Dostępne są również przyjazne środowisku alternatywy, ale ich koszty nie różnią się znacząco od standardowego typu. Grubość izolacji określa cenę, a im więcej jest zainstalowane, tym więcej będzie kosztować.

Fiberglass batt insulation costs $1,000 to $2,400

While fiberglass batt insulation is the most common type, it does cost more. Typowy dom o powierzchni 100m2 będzie wymagał około 1,000 stóp kwadratowych izolacji z włókna szklanego. Cena izolacji z włókna szklanego różni się w zależności od producenta i rodzaju domu. W przypadku prostych pomieszczeń, izolacja batami jest bardziej efektywna niż izolacja wdmuchiwana, która kosztuje około 1,00 do 2,80 USD za stopę kwadratową. Jeśli chcesz zwiększyć wartość R w swoim domu, ale nie może sobie pozwolić na włókna szklanego lub Rockwool batts, a następnie pianki natryskowej będzie najlepszym rozwiązaniem. Koszt izolacji pianką natryskową waha się od 1,00 do 4,00 dolarów za stopę kwadratową, ale jest warta swojej ceny.

Koszt izolacji batem z włókna szklanego zależy od wymaganej grubości. Jeden cal izolacji daje około trzech do ośmiu wartości R. Typowy dom o powierzchni 100m2 potrzebuje około sześciu cali izolacji. Wartość R cala izolacji jest zwykle wskazana na opakowaniu, ale należy rozważyć, czy będziesz potrzebował dodatkowego materiału dla konkretnej przestrzeni domu. Powinieneś nosić sprzęt ochronny podczas instalowania izolacji z włókna szklanego.

Otwarta komórkowa izolacja piankowa kosztuje od 1 do 15 dolarów za stopę kwadratową

Otwarta komórkowa izolacja piankowa kosztuje mniej za stopę kwadratową, ale ma niższą wartość R niż zamknięta komórka. Jej gęstość wynosi 0,5 funta na stopę sześcienną i wymaga mniej materiału na stopę deski. Dobrze przylega do ścian, sufitów, rur i innych powierzchni. Jednak nie działa dobrze w zimnym klimacie. Z tego powodu zamknięte komórki są często używane do celów wewnętrznych.

Koszt izolacji pianką natryskową dla domu o powierzchni 100m2 zależy od wielkości projektu. Na przykład, jeśli ściany mają być izolowane, ale nie dach, trzeba będzie zatrudnić elektryka za 40 do 100 dolarów za godzinę. Jeśli izolacja ma obejmować cały dach, potrzebna będzie również izolacja w stodole na biegunach. Ponadto, może trzeba zapłacić za inspekcję azbestu, który może kosztować do $175.

Inną opcją jest użycie pianki natryskowej na bazie wody. Ten rodzaj izolacji jest tańszy niż pianka o zamkniętych komórkach i może kosztować od $1 do $15 za stopę kwadratową dla domu o powierzchni 100m2. Cena zależy również od rodzaju użytej pianki i jej grubości. Być może trzeba będzie otworzyć ściany, aby zainstalować piankę natryskową. Dodatkowo będziesz musiał zapłacić za prace wykończeniowe i materiały izolacyjne.

Panele SIPs kosztują od 7 do 12 dolarów za stopę kwadratową

Koszt instalacji SIPs jest dość wysoki: dom o powierzchni stu stóp kwadratowych wymaga ścian R-36, aby spełnić standardy energetyczne Passive House. Panele nie wymagają jednak kołków ściennych i mogą być zainstalowane w stosunkowo krótkim czasie. Oprócz niskich kosztów, SIPs oferują również wysoką wartość izolacji i szczelność. Typowy panel SIPs wykonany z izolacji poliuretanowej lub EPS wymaga znacznej ilości pianki. Pianka ta może spowodować, że budynek przekroczy standardy energetyczne Passive House i dlatego nie jest idealnym wyborem dla wielu projektów.

Dom o powierzchni 100m2 ocieplony panelami SIPs kosztuje od 7 do 12 dolarów za stopę kwadratową w porównaniu do około 30 dolarów w przypadku budownictwa konwencjonalnego. W rzeczywistości ukończenie domu o powierzchni 100m2 przy użyciu SIPs zajmuje zaledwie osiem dni. Kolejną zaletą SIPs jest łatwość montażu, co skraca czas i koszty budowy.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top