Jak wysoki powinien być odpływ zlewu nablatowego?

Jednym z najczęstszych pytań, jakie zadają właściciele domów, jest „Jak wysoki powinien być odpływ zlewu blatowego?”. Ten artykuł wyjaśni różne opcje i co one oznaczają dla twoich blatów. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji na temat centrycznych i offsetowych odpływów, idealnych głębokości i więcej! Oto kilka przykładów, które pomogą Ci zdecydować, który styl jest odpowiedni dla Twojego domu. Gdy już wybierzesz styl, czas wybrać zlewozmywak!

Odcieki odsunięte

Jeśli masz zlewozmywak nablatowy, możesz zastanawiać się, jak dostosować wysokość odpływu. Istnieje kilka różnych sposobów, aby to zrobić. Wysokość blatu powinna być taka sama jak wysokość odpływu. Aby zapewnić, że odpływ zlewu jest na poziomie blatu, należy umieścić otwór zlewu nad otworem odpływowym blatu. Jeśli jesteś wysoki, możesz chcieć dostosować wysokość licznika, aby pomieścić odpływ.

Pierwszy, usuń swój stary zlew. Umieść taśmę mierniczą w poprzek lewej krawędzi otworu na blacie. Następnie zmierz długość i szerokość kołnierza odpływu. Jeśli zainstalowałeś zlew ze szklanym naczyniem, powinieneś zainstalować pierścień montażowy. Dodatkowo powinieneś zainstalować uszczelkę do odpływu zlewu. Następnie należy nałożyć uszczelkę na kołnierz odpływu.

Odpływy centralne

Wysokość odpływu w zlewie nablatowym jest krytycznym elementem projektu. Zlew musi znajdować się 9,5 cala lub wyżej nad podłogą. Odległość pomiędzy centralnym odpływem a podłogą również odgrywa rolę w optymalnym projekcie blatu. Niektóre projekty są obniżone, podczas gdy inne mają wyższy odpływ centralny, aby pomieścić wyższe lub niższe osoby. Prawidłowa wysokość dla zlewu blatu będzie zależeć od kilku czynników, w tym jak głęboki jest blat i ile miejsca potrzebuje odpływ.

Pierwszy, należy zmierzyć długość otworu szafki. Zazwyczaj robi się to mierząc od jednej strony wargi zlewu do przeciwległej krawędzi. Ten pomiar jest bardzo pomocny, jeśli wymieniasz pojedynczy zlew. Po drugie, należy zmierzyć otwór w blacie. Należy również zwrócić uwagę na lokalizację wyjść hydraulicznych. Upewnij się, że centralny odpływ jest co najmniej dwa cale wyżej niż reszta blatu.

Linia środkowa

Pierwszym krokiem w instalacji zlewu blatowego jest określenie, gdzie będzie siedział. Możesz zmierzyć jego linię środkową umieszczając szablon nad ladą, upewniając się, że linie są zgodne z krawędziami blatu. Aby zmierzyć dokładną linię środkową, umieść szablon na przedniej krawędzi blatu i zmierz od przedniej krawędzi do tylnej krawędzi blatu. Następnie zmierz od linii środkowej i narysuj linię prostą od przodu do tyłu, zaczynając od przedniej krawędzi blatu. To jest zawsze dobry pomysł, aby mieć szablon do odniesienia, jak to pomaga określić, czy otwór jest prawo lub nie.

Podczas pomiaru linii środkowej zlewu blatu, upewnij się, że postępujesz zgodnie z instrukcjami producenta, aby zapewnić prawidłową instalację. Otwór powinien być nie większy niż sam zlew. Podobnie, upewnij się, aby zostawić dwa cale przestrzeni między przednią krawędzią licznika i otworu spustowego zlewu. Należy również pozostawić przestrzeń za baterią, która zazwyczaj ma zmienną wielkość. Pamiętanie o tych czynnikach sprawi, że proces instalacji zlewu nablatowego będzie znacznie łatwiejszy.

Doskonała głębokość

Doskonała wysokość odpływu na zlewie nablatowym będzie różna, w zależności od głębokości zlewu i sposobu instalacji. Zlewy mogą mieć głębokość od jednego do dwóch cali lub więcej, w zależności od materiałów użytych do ich instalacji. Aby określić idealną wysokość, należy rozważyć projekt i materiały użyte w blacie, a także sposób, w jaki odpływ zostanie zintegrowany z projektem. Zlew taki jak Riverby firmy Kohler ma przesunięty odpływ i głęboką dziewięciocalową miskę.

Zwykle wysokość odpływu wynosi od osiemnastu do dwudziestu ośmiu cali nad podłogą. Jest to standardowa wysokość zlewu, ale może się różnić w zależności od wielkości licznika i głębokości zlewu. Wysokość odpływu jest zwykle określana podczas procesu inspekcji hydraulicznej dla nowej konstrukcji lub renowacji. Na przykład standardowy licznik o wysokości trzydziestu sześciu cali może wymagać odpływu o wysokości od osiemnastu do dwudziestu ośmiu cali.

Wysokość standardowa

Wysokość standardowa zlewu blatowego powinna wynosić co najmniej 29 cali nad podłogą. Odpływ musi mieć co najmniej 7 cali głębokości i 29 cali nad podłogą. Aby obliczyć wysokość, zmierz długość zlewu, zaczynając od zakrzywionej strony i biegnąc prosto do góry zlewu. Aby obliczyć wysokość, zmierz długość zlewu od góry do dołu, kładąc miarkę w pobliżu dna.

Standardowa wysokość odpływu zlewu blatowego to zazwyczaj 26 do 28 cali, z minimum 24 cale. Jednakże, jeśli masz zamiar mieć większy zlew, może to się różnić od pięciu do ośmiu cali. Aby określić wysokość, sprawdź wymiary swojego zlewu i jego rury odpływowej. Należy zmierzyć wysokość blatu i boków zlewu, aby znaleźć optymalne miejsce dla niego. W przeciwnym razie może się okazać, że wysokość zlewu jest niewłaściwa.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top