Jak zrobić garaż z płyt betonowych

Aby zrobić garaż z płyt betonowych, musisz mieć stopy i drugie piętro. Konstrukcje te muszą być odpowiednio podparte stopami. Knaga 2×12 jest najczęściej używanym materiałem do budowy garażu z płyt betonowych. Jest to przydatne na wiele sposobów, w tym pomaga uniknąć problemów z nierównymi lub krzywymi deskami. Następnie użyj knagi 2×12, aby przybić deski do stóp. Warto pomyśleć nad budową garażu z płyt betonowych, a tym bardziej wtedy gdy posiada się sportowych samochód taki jak na przykład: https://mm-moto.pl/samochod/audi-a6/audi-a6-c6-3-0-tdi-v6-dane-techniczne-spalanie-opinie

Rebar nie jest wymogiem dla płyty betonowej

Betonowy wykonawca może powiedzieć, że potrzebujesz zbrojenia dla płyty garażowej o grubości czterech cali. Jednak okaże się, że te płyty są nominalnie tylko cztery cale grubości, a wylany beton często leczy się do niższej grubości niż wylany. Plus, płyty nie zawsze tworzą jednolite. Standardowy rozmiar prętów zbrojeniowych zaczyna się od #3 (3/8″), i idzie w górę do #5 (5/8″) dla projektów na dużą skalę.

Zbrojenie włóknami zmniejsza pęknięcia plastyczno-skurczowe

Pęknięcia plastyczno-skurczowe w płytach betonowych mogą być zmniejszone przez włączenie zbrojenia włóknami. Powszechnie stosowane są włókna polipropylenowe i nylonowe. Charakterystyka każdego typu włókna określa jego przeznaczenie. Włókna stalowe, na przykład, zapewniają wysoką wytrzymałość na zginanie i odporność na uderzenia. To sprawia, że są idealne dla posadzek przemysłowych o dużym obciążeniu. Zastosowanie zbrojenia włóknami nie ogranicza się do posadzek garażowych.

Stawy izolacyjne to materiały o grubości 1/2 cala

Przy wylewaniu płyty pod nowy garaż należy bezwzględnie zastosować staw izolacyjny. Fuga izolacyjna to szczelina między dwoma kawałkami materiału, np. betonu, która jest wystarczająco duża, aby umożliwić rozszerzanie się i kurczenie w temperaturze. Bez złącza izolacyjnego nowa płyta będzie się lekko kurczyć i odciągać od istniejącej konstrukcji. Aby uniknąć tego problemu, należy użyć materiału o grubości 1/2 cala do utworzenia złącza izolacyjnego.

Stopy są potrzebne dla drugiego piętra

Równania projektowe dla stóp oparte są na zasadach mechaniki inżynieryjnej, które zakładają jednolite ciśnienie nośne gruntu na spodzie stopy. W idealnym przypadku ściany i słupy powinny być podparte jak najbliżej środka stóp. Poniżej wymieniono kilka czynników do rozważenia przy projektowaniu stóp dla drugiego piętra w garażu z płyt betonowych.

Przygotowanie płyty betonowej do garażu

Przed rozpoczęciem przygotowania płyty betonowej do garażu, będziesz chciał rozplanować przestrzeń w odpowiedni sposób. Najpierw zmierz głębokość gruntu, a następnie odejmij ten pomiar od grubości płyty. Następnie, nachylenie wypełnienia wzdłuż krawędzi i pakować go solidnie z zagęszczarki płytowej. Pamiętaj, aby zostawić 12-calowy rów wokół obwodu, aby zapobiec pękaniu. Następnie przykryj ziemię w formach 6-mm folią.

Koszt płyty betonowej

Aby zbudować garaż, najpierw trzeba będzie przygotować płytę betonową. Aby to zrobić, będziesz potrzebował betonowej formy, palików do zagospodarowania i 50-100 dolarów w tarcicy. Dla stóp garażu, można użyć betonu zbrojenia lub siatki drucianej. Grubość płyty betonowej będzie się różnić w zależności od rodzaju konstrukcji, więc należy o tym pamiętać. Ponadto, rodzaj betonu użyjesz wpłynie na ogólny koszt.

Repairing pęknięć w betonowej płycie

Choć betonowa powierzchnia w garażu może wyglądać idealnie, może być kilka powodów, aby martwić się o pęknięciach. W niektórych przypadkach, te pęknięcia mogą być tylko kilka cali szerokości. W innych, pęknięcia mogą być cała długość podłogi. Większość pęknięć jest oczywista i przyciąga uwagę właściciela domu. Chociaż niektóre pęknięcia mogą być po prostu wypełnione mieszanką betonową, inne mogą stanowić problem strukturalny.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top