Jak zbudować ścianę oporową

Zanim rozpoczniesz swój projekt, dowiedz się jak zbudować ścianę oporową. W tym artykule omówione zostaną kroki związane z wyborem odpowiednich materiałów, uzyskaniem pozwolenia i budową zakrzywionej ściany oporowej. Następnie dowiesz się, jak używać małego wykopu, aby ułatwić sobie pracę. Po przeczytaniu tego artykułu, będziesz na dobrej drodze do zbudowania solidnej, równej ściany. Ponadto dowiesz się, jak zdobyć odpowiedni sprzęt, taki jak kielnia ręczna i mały trencher.

Ten artykuł jest efektem naszych wspólnych wysiłków z jakzamieszkac.pl

Wybór odpowiednich materiałów

Jest wiele czynników do rozważenia przy wyborze materiałów do budowy ściany oporowej. Będziesz musiał zaplanować fundamenty i drenaż ściany oraz upewnić się, że posiada ona odpowiednie wzmocnienia i drenaż. Wybór odpowiednich materiałów do budowy ściany oporowej zapewni, że efektem końcowym będzie długotrwała struktura, która ochroni Twój krajobraz. Oto kilka wskazówek, o których warto pamiętać. Oto niektóre z najczęstszych materiałów do ścian oporowych.

Najtańszą opcją jest drewno. Następny najmniej kosztowny wybór to bloki betonowe, beton wylewany, kamień lub cegły. Drewno, jednak nie ma takiej samej długowieczności jak inne materiały. Dodatkowo, może to być nieporęczne i niewygodne do transportu. Wybór odpowiednich materiałów do budowy ściany oporowej powinien być oparty na budżecie i potrzebach estetycznych. Dla najpiękniejszych wyników, należy rozważyć wybór materiałów o wysokiej wartości estetycznej.

Uzyskanie pozwolenia

Przede wszystkim należy wiedzieć, kiedy potrzebne jest pozwolenie na budowę ściany oporowej. Niektóre gminy mogą wymagać planu inżyniera dla ściany oporowej, a inne nie. Możesz ustalić, czy pozwolenie na ścianę oporową jest potrzebne w Twojej okolicy, sprawdzając w lokalnym rządzie. W zależności od wielkości projektu ściany oporowej, może być nawet potrzebny inżynier budowlany.

Zawsze należy sprawdzić z lokalną agencją rządzącą przed rozpoczęciem budowy. Jeśli nie masz lokalnej agencji rządzącej, poszukaj w Internecie i poszukaj często zadawanych pytań. Powinieneś również mieć konkretne plany i materiały w umyśle, abyś mógł złożyć szczegółowy wniosek o pozwolenie na budowę. Formularz pozwolenia na budowę można zazwyczaj znaleźć w Internecie. Trzeba będzie mieć plan ściany oporowej, jak również plan miejsca.

Budowanie zakrzywionej ściany oporowej

Aby zbudować zakrzywioną ścianę oporową, trzeba najpierw zrozumieć zasady prostoliniowej ściany oporowej. Zakrzywione ściany wymagają różnych rodzajów bloków, a ważne jest, aby używać tych, które mają skośne końce. Kątowe bloki są łatwiejsze do umieszczenia, a grawitacja pomoże utrzymać ścianę stabilnie. Przesunięcia powinny być równomiernie rozmieszczone pomiędzy każdym blokiem. Jeśli ściana oporowa ma krzywą do wewnątrz, należy przesunąć jeden blok w lewo i odwrotnie.

Krzywy mur ma wiele zalet. Może oddzielić mały ogród na dwa odrębne obszary, a rośliny mogą być sadzone wokół jego krawędzi i serca. Zakrzywione ściany mogą również stać się punktem centralnym Twojego krajobrazu. Jednak budowa zakrzywionej ściany oporowej to inwestycja długoterminowa, więc starannie wybierz materiały. W ten sposób możesz w pełni wykorzystać swoją przestrzeń zewnętrzną. Budowanie ściany jest znaczącą inwestycją dla Twojej nieruchomości, więc powinieneś wybrać do niej najlepsze materiały.

Zaopatrzenie się w mały trencher

Jeśli budujesz ścianę oporową, pomocne może być zainwestowanie w mały trencher. Narzędzia te mogą osiągnąć głębokość do 3 stóp, co czyni je idealnym narzędziem do instalowania podziemnych mediów, takich jak linie zraszaczy. Są one łatwe do holowania, i są dostępne do wynajęcia w większości stoczni wynajmu maszyn. Jednak maszyny te wymagają nieco praktyki w użyciu i mogą być niebezpieczne, jeśli nie jesteś z nimi zaznajomiony.

Używanie małego trenera to świetny sposób na zaoszczędzenie czasu i wysiłku. Podczas budowy ściany oporowej ważne jest, aby być tak dokładnym, jak to możliwe. Ciasne dopasowanie zapobiegnie przenikaniu wody do otwartych przestrzeni i daje gotowej ścianie gładszy wygląd. Podczas kopania ważne jest, aby zostawić trochę miejsca pomiędzy kamieniami. Jeśli zabraknie Ci miejsca, przestań kopać i wykop więcej obszaru.

Uzyskanie pozwolenia na ścianę oporową DIY

Pozwolenie budowlane jest wymagane, jeśli planujesz zbudować ścianę oporową, która ma więcej niż trzy stopy wysokości. Składając wniosek o pozwolenie na budowę, trzeba będzie dołączyć plan miejsca. Plan musi być dokładny, z calem reprezentującym sto stóp elewacji. Aby dowiedzieć się więcej o uzyskaniu pozwolenia, odwiedź naszą stronę FAQ i obejrzyj naszą pełną playlistę wideo tutorialu DIY retaining wall.

Po pierwsze, sprawdź w lokalnej agencji rządowej, aby zobaczyć, czy pozwolenie jest wymagane. Departament Planowania i Rozwoju lub inna lokalna agencja rządząca jest najlepszym źródłem informacji. Można również szukać w Internecie, aby znaleźć broszury i często zadawane pytania. Kiedy już wiesz, jakich pozwoleń potrzebujesz, możesz wypełnić formularz wniosku zawierający wszystkie niezbędne informacje. Formularze te są dostępne w Internecie lub w lokalnej agencji rządowej.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top