Jak zrobić szopę przed domem z płyt betonowych

Zanim zaczniesz budować szopę na betonowej płycie, musisz stworzyć dla niej bazę. Trzeba będzie wykopać obszar podstawy i zagęścić kamień. Następnie należy umieścić formy boczne, które są drewniane kawałki, które będą służyć jako boki, przed którymi beton zostanie wylany. 5×1″ drewno jest idealnym szalunkiem krawędzi, ponieważ będzie rozciągać się około 1 cala do kamienia poniżej.

Ten artykuł został przygotowany we współpracy z 123remont.pl

Buduj szopę na płycie betonowej

W celu zbudowania szopy na płycie betonowej, upewnij się, że jest co najmniej 5′ od ziemi. Pomoże to uniknąć mokrej podłogi w szopie. Upewnij się, że stopień płyty z dala od domu i ustawić szopę na wysokości, która nie spowoduje wody do przesiąkania wewnątrz budynku. Pamiętaj, aby przedłużyć siding cal lub dwa powyżej płyty, zbyt, aby chronić go przed wodą i snowdrifts.

Aby uczynić fundament silniejszy, można zainstalować parapety pod płytą dolną. Parapet działa jako uszczelnienie między wnętrzem i na zewnątrz szopy. Przymocuj uszczelkę parapetu za pomocą luźnej taśmy lub zszywek. Upewnij się, że legary są rozmieszczone w odległości 24 cali. Po zakończeniu tego, fundament może być zbudowany. Gdy fundament jest ustawiony, następnym krokiem jest zainstalowanie siding i joists.

Jeśli planujesz budowę szopy na betonowej płycie, musisz sprawdzić swoje lokalne przepisy zagospodarowania przestrzennego. Jeśli mieszkasz w zimnym klimacie, być może będziesz musiał wykopać dziury poniżej linii mrozu. W takich warunkach, proces będzie prawdopodobnie niewygodne i trudne. Podczas cieplejszych miesięcy, będziesz w stanie zrobić ten projekt bez zimna.

Jeśli planujesz zbudować szopę na betonowych płytach, będziesz musiał rozważyć rodzaj gleby i rozmiar szopy. Możesz być w stanie użyć żwiru do fundamentu, który jest idealny dla większości rodzajów gleby. Jeśli mieszkasz w cieplejszym klimacie, może być w stanie zbudować szopę na płycie betonowej, jak również. W każdym przypadku, trzeba będzie dobry foundation.

Choć pomysł budowania szopy na płycie betonowej jest proste, istnieje kilka rzeczy, które należy rozważyć przed przystąpieniem. Po pierwsze, stopień ziemi. Jeśli płyta nie jest wystarczająco wysoka nad poziomem ziemi, może skończyć się pod wodą podczas silnego deszczu. Po drugie, należy sprawdzić, czy płyta jest poziom. Jeśli nie, trzeba będzie go rozerwać.

Aby skonstruować dach szopy, trzeba zrobić poziom podłogi. Po wykonaniu tej czynności można przystąpić do budowy ramy dachowej. W zależności od preferencji, można zbudować dach w kształcie trójkąta lub płaski z dwoma połaciami po obu stronach. Dach w kształcie gambrela będzie wymagał wielu kratownic. Po zakończeniu budowy dachu, można zastosować ostateczną warstwę farby i wykończenia.

Oprócz postawienia solidnego fundamentu, należy również rozważyć rozmiar szopy. Jeśli chcesz, aby był przenośny, możesz iść z pływającym fundamentem. Płyty betonowe i fundamenty z tarcicy są zarówno dobre opcje. Ogólnie rzecz biorąc, mniejsza szopa będzie najlepiej zbudowany na fundamencie on-grade. Istnieje kilka zalet i wad obu z nich.

Koszt za metr kwadratowy

Przy budowie szopy przed domem konieczne jest wcześniejsze oczyszczenie terenu. Proces ten wymaga usunięcia kamieni i innego gruzu. Podłoże płyty betonowej to grunt pod nią. Musi być równa i stabilna, ponieważ przesunięcie gleby może zagrozić wytrzymałości płyty betonowej. Drewniany obwód jest preferowany, ponieważ pomaga wlać beton bardziej precyzyjnie. Drewniany obwód pozwala również załoga wlewu umieścić wzmocnienie, takie jak siatka druciana.

Jeśli chcesz zbudować szopę jako rozszerzenie domu, należy zdecydować się na fundamencie płyty betonowej. Płyta betonowa zapewnia dobrą podłogę. Cena instalacji fundamentu płyty betonowej będzie się wahać od 4 000 do 12 300 USD, i ważne jest, aby najpierw sprawdzić lokalne kody budowlane. W tym celu należy wybrać budowniczego w pobliżu domu.

Płyta betonowa będzie kosztować od PS500 do PS700 za metr kwadratowy, w zależności od wielkości i kształtu płyty. Dodanie zbrojenia może zwiększyć cenę. Zazwyczaj płyta będzie miała grubość od 4 do 6 cali, w zależności od rozmiaru i grubości. Ceny szop wahają się od PS2,000 do PS5,000 w zależności od wielkości i kształtu szopy. Średnia cena za betonową podkładkę dla szopy o wymiarach sześć stóp na cztery stopy wynosi około PS750.

Jeśli zdecydujesz się zbudować szopę przed domem, istotne jest, aby znać swój budżet. Szopa może być tak prosta jak szopa ogrodowa lub tak skomplikowana jak szopa magazynowa. Szopa o wymiarach cztery stopy na siedem stóp może kosztować od 100 do 1000 dolarów, natomiast szopa o wymiarach 12 x 16 stóp może kosztować do 15 000 dolarów. Wysokość budynku również wpływa na cenę.

Choć szopa przed domem będzie kosztować dużo, cena zależy od wielu czynników. Koszt płyt betonowych będzie zależał od wielkości szopy, grubości płyty i czy zawiera ona żelbeton. Grubość płyty będzie miała wpływ na koszt metra kwadratowego, podobnie jak rodzaj wykończenia. Dla ośmiu stóp kwadratowych płyty betonowej, koszt będzie około 278 dolarów do 495 dolarów. Dla płyty o powierzchni czterdziestu stóp kwadratowych, koszt osiągnie 11 120 USD.

Koszt za metr kwadratowy szopy w przedniej części domu będzie zależał od rodzaju użytych materiałów, projektu i rodzaju betonu. Zazwyczaj koszt za metr kwadratowy szopy z przodu domu z płyt betonowych wynosi około PS60 do 1500 dolarów. Jednak koszt za stopę kwadratową szopy przed domem będzie się różnił w zależności od jej wielkości, stylu i materiału.

Uzyskanie pozwolenia na budowę

Uzyskanie pozwolenia na budowę nowej szopy przed domem jest łatwe, ale ważne jest, aby wiedzieć, które pozwolenia są potrzebne i co one pociągają za sobą. Pozwolenia na budowę szopy są zwykle wymagane dla każdej struktury, która ma hydraulikę, elektryczne, mechaniczne lub strukturalne wyposażenie. Uzyskanie pozwolenia na budowę szopy, która będzie używana jako przestrzeń życiowa, jest wymagane przez LA County, a pozwolenie musi być uzyskane przed rozpoczęciem jakiejkolwiek pracy. Aby uniknąć budowania zagrożonej nieruchomości przed domem, należy budować szopę w miejscu oddalonym od ogrodzenia, drzew i linii własności innych nieruchomości.

Dla nowych konstrukcji, tymczasowe ogrodzenia muszą być zainstalowane wokół miejsca pracy. Tymczasowe ogrodzenia są wymagane w miejscach budowy i muszą być złożone za pośrednictwem DOB NOW. Zasady dla szop podwórkowych są podobne do tych dla szop niestandardowych. Prefabrykowane szopy nie wymagają planów pracy, ale muszą być co najmniej trzy stopy od linii własności. Ponadto muszą być zbudowane z materiałów niepalnych.

Jeśli Twoja szopa jest większa niż 120 stóp kwadratowych, prawdopodobnie będziesz potrzebował pozwolenia na budowę. Jednak niektóre obszary pozwalają na nie-pozwolone szopy do 100 stóp kwadratowych. Ponadto, jeśli masz już szopę na swojej posesji, możesz potrzebować pozwolenia na budowę drugiego. Dodatkowo, może być konieczne uzyskanie pozwolenia na budowę, jeśli planujesz uruchomić elektryczność lub hydraulikę w szopie. Być może trzeba będzie zatrudnić elektryka do wykonania tych zadań, aby nie dostać grzywny od firmy ubezpieczeniowej domu.

Oprócz wymogu uzyskania pozwolenia na budowę nowej szopy przed domem, trzeba będzie również uzyskać pozwolenie na wszelkie remonty lub dodatki do nieruchomości. Chociaż drobne projekty zazwyczaj nie wymagają pozwolenia na budowę, właściciele domów nadal będą musieli wypełnić formularze pozwolenia na budowę i dostarczyć inną dokumentację. Cały proces powinien zająć od dwóch do czterech tygodni. Jednakże, jeśli wniosek o pozwolenie na budowę jest opóźniony, dobrym pomysłem jest wynajęcie ekspedytora pozwoleń i załatwienie sprawy szybko.

Ważne jest również, aby wiedzieć, że nie wszystkie projekty mieszkaniowe wymagają pozwolenia na budowę. Niektóre projekty ulepszeń domowych, takie jak malowanie, ponowne pokrycie dachu, instalacja siding, i budowa drewnianego zestawu zabawowego lub huśtawki, nie wymagają pozwolenia. Szopa o powierzchni poniżej 150 stóp kwadratowych może być zbudowana bez pozwolenia, jeśli projekt nie obejmuje hydrauliki. Upewnij się, że sprawdzisz w lokalnym wydziale budownictwa, aby dowiedzieć się, czy pozwolenie jest wymagane i aby potwierdzić, czy wykonawca, którego zatrudniasz, uzyska pozwolenie.

Przed rozpoczęciem budowy, powinieneś przedstawić plany miejsca i zmiany planu. Plan miejsca powinien zawierać szczegóły dotyczące wysokości budynku nad wykończonym stopniem i wszystkie elementy egress. Powinien również posiadać pieczęć zarejestrowanego architekta lub inżyniera. W zależności od wielkości szopy, możesz potrzebować dodatkowych dokumentów. Jeśli projekt znajduje się w strefie zalewowej, może również wymagać, abyś uzyskał ubezpieczenie od powodzi.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top