Czy panele podłogowe w kuchni to dobry pomysł?

Jeśli rozważasz zainstalowanie paneli podłogowych w swojej kuchni, powinieneś wiedzieć, jak one działają i dlaczego są dobrym wyborem. Podłoga korkowa jest jednym z najnowszych dodatków do rynku podłóg kuchennych. Możesz kupić podłogę korkową, która jest albo klejona lub odklejana, albo kupować ją w panelach, które się zatrzaskują. Podłoga korkowa nie jest zimna w dotyku, a także pochłania dźwięk!

Koszt

Istnieją dwa ogólne rodzaje paneli podłogowych, oparte na ich grubości. Tanie winylu jest zwykle cieńsze gauge i funkcje kamienia lub drewna wizualizacje. To może kosztować tak mało jak 0,50 dolarów za stopę kwadratową, ale uśrednia się do 2,50 dolarów. Mid-range winylu jest średniej grubości, z realistycznym drewna i kamienia wizualizacje. To może kosztować tak dużo, jak $3.30 za stopę kwadratową, i będziesz musiał zapłacić oddzielne koszty instalacji.

Koszt paneli podłogowych dla kuchni waha się od $3 do $12 za stopę kwadratową, w zależności od materiału i instalacji. Ogólnie rzecz biorąc, podłogi są droższe w kuchni niż w innych pomieszczeniach. Płytki mogą kosztować od 3 do 10 dolarów za stopę kwadratową, w zależności od stylu i rodzaju materiału. Jeśli decydujesz się między twardego drewna i płytki, będziesz chciał rozważyć koszt instalacji. Profesjonalna instalacja może uruchomić Cię w dowolnym miejscu od 1000 dolarów do 4500 dolarów, w oparciu o projekt 500 stóp kwadratowych.

Trwałość

Jeśli szukasz materiału podłogowego w kuchni, który wytrzyma rygory codziennego użytkowania, rozważ barwionego betonu. Ten materiał może być barwiony, aby dopasować estetykę współczesnej lub tradycyjnej kuchni. W przeciwieństwie do dywanu, beton jest wodoodporny. Jednak może być trudne do czyszczenia, zwłaszcza gdy rozlane są zaangażowane. Aby zwalczyć ten problem, barwienie go corocznie z uszczelniaczem kamienia zapewni niewidzialną warstwę ochrony. Ta powłoka będzie musiała być ponownie zastosowana okresowo, aby utrzymać jej dobry wygląd.

Wybierając odpowiedni materiał podłogowy do kuchni, rozważ następujące czynniki: Trwałość materiału: Podłogi kuchenne są obszarem o dużym natężeniu ruchu, co oznacza, że muszą być trwałe. Jest to szczególnie prawdziwe dla podłóg kuchennych, ponieważ wiele kuchni podwaja się jako pokoje błotne. Ponadto, wilgoć na twardych powierzchniach może prowadzić do wypadków. Wodoodporna podłoga może również stać się śliska, gdy jest mokra, więc powinieneś szukać antypoślizgowych alternatyw.

Styl

Piękna kuchnia z kontrastującymi stylami to pożądana kombinacja. W tym przypadku, kontrastujące płytki i ciemne drewniane podłogi dobrze ze sobą współgrają. Podobnie, płytki w tej kuchni działają dobrze w pobliżu kuchenki, jak również w miejscach o dużym natężeniu ruchu. Kształt kuchni idealnie pasuje do obu rodzajów paneli podłogowych. Ponadto płytki o wyglądzie drewna dodają ciepła do kuchni, jednocześnie pomagając pomieszczeniu zachować naturalny wygląd.

Jeśli wolisz uniknąć płytek całkowicie, możesz przejść do kolekcji rolek winylowych. Te podłogi są higieniczne i trwałe i są w szerokiej gamie kolorów i wzorów. Możesz wybierać spośród abstrakcji, jasnych kolorów, czerni i bieli oraz doskonałych reprodukcji naturalnych materiałów. Dla tej podłogi dostępne są różne wykończenia, które nadają pomieszczeniu wyjątkowe wrażenia dotykowe. Niezależnie od tego, jaki rodzaj podłogi wybierzesz, Twoja kuchnia z pewnością będzie w centrum uwagi w Twoim domu.

Eco-friendliness

Wybieranie ekologicznej podłogi do kuchni to sprytny sposób na ograniczenie wpływu Twojej przebudowy na środowisko. Podłoga w kuchni jest jednym z najdroższych elementów remontu, a Ty możesz zminimalizować jej wpływ na środowisko wybierając podłogę przyjazną środowisku. Zrównoważone materiały są zaprojektowane tak, aby przetrwać przez wiele lat, a to dobra rzecz. Nie tylko te materiały zachowują zasoby naturalne, ale także zachowują nasze zasoby finansowe.

Inną opcją jest użycie szklanych płytek. Szkło jest doskonałą ekologiczną opcją dla podłóg kuchennych, ponieważ może być poddane recyklingowi ze szklanych butelek. Jest to odnawialny zasób i nie będzie rozwijać pleśni nawet w wilgotnym środowisku. Jest również łatwy do czyszczenia, więc nie ma obaw o plamy lub wycieki. Ponadto, płytki szklane występują w nieograniczonej gamie kolorów, wzorów i wykończeń. Mogą nawet odbijać światło, co czyni je idealnymi do zastosowania w kuchni.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top