Elewacja elewacji domu jednorodzinnego – jak wykonać?

Różne elewacje domu jednorodzinnego są ważne z wielu powodów. Drzwi wejściowe, rozmiar okien, linia dachu i nachylenie dachu mają wpływ na to, jak dom prezentuje się na ulicy. Umiejscowienie frontowego chodnika również wpływa na elewację domu. Na przykład, dom „Elewacja A” w twoim poddziale może mieć drzwi wejściowe po prawej stronie, siding winylowy w całym domu, trzy duże okna w salonie i okno w kształcie półksiężyca nad wejściem z przodu.

Różne elewacje domu jednorodzinnego

Wybór odpowiedniego stylu dla twojego domu jest istotny. Niezależnie od tego, czy szukasz nowoczesnego, współczesnego, czy tradycyjnego projektu, istnieje wielu budowniczych, którzy mają modele w stylach, których szukasz. Być może będziesz musiał wybrać pomiędzy różnymi stylami architektonicznymi w danym sąsiedztwie, chociaż, jak niektóre społeczności mogą mieć zasady na temat tego, jaki typ domów są dozwolone. Możesz mieć tylko opcję stylu French Country, podczas gdy domy Twoich sąsiadów będą w stylu Arts and Crafts. Poświęć czas na badanie różnych dzielnic i zastanów się, jak wyglądają z zewnątrz.

Oprócz estetyki, wyraźne elewacje pomagają sprzedać dom. Charakterystyczna fasada sprawia, że dom wyróżnia się spośród innych domów w sąsiedztwie, a wysoka atrakcyjność wizualna zwiększa wartość nieruchomości. Ogólnie rzecz biorąc, dom z atrakcyjnym wyglądem zewnętrznym sprzedaje się za 7% więcej niż ten z nieatrakcyjnym wyglądem zewnętrznym. Jednak najważniejszym aspektem projektu domu jest praktyczność.

Wybór elewacji domu

Jeśli budujesz nowy dom, jednym z najważniejszych szczegółów do omówienia z architektem jest elewacja domu. Wybór złej elewacji domu może doprowadzić do nieprzyjemnej niespodzianki po zakończeniu budowy. Aby uniknąć tego rozczarowania, obejrzyj projekt elewacji w animacji 3D przed sfinalizowaniem planu. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z UpDwell Homes LLC. Jeśli nie jesteś pewien, czego chcesz dla zewnętrznej części swojego nowego domu, możemy pomóc.

Istnieje kilka różnych rodzajów elewacji domu. Elewacja przednia jest prawdopodobnie najważniejsza, ponieważ definiuje swój dom pierwsze wrażenie dla odwiedzających. Oprócz zrobienia pierwszego wrażenia, elewacja domu będzie również określić układ domu, i może wpłynąć na sposób wykorzystania przestrzeni. Oprócz estetyki, wybór właściwej elewacji domu poprawi również ogólną atrakcyjność domu. Aby uzyskać więcej informacji na temat elewacji domu, sprawdź ten przewodnik.

Dodanie cegły do domu

Dodanie cegły do domu poprawi jego wygląd i doda wartość. Dodanie cegły wymaga kilku specjalnych rozważań. Doświadczony murarz będzie w stanie zainstalować cegłę w bezpieczny i pewny sposób. Podczas izolowania domu, wybierz materiały, które promują przepływ powietrza, takie jak lekkie materiały. Cegły pełne mogą zatrzymywać wodę i wymagają zastosowania płaszczyzn drenażowych i otworów odwadniających. Dowiedz się więcej o zaletach i wadach dodawania cegły.

Pierwszym krokiem w dodawaniu cegły do domu jest określenie rodzaju cegły. Cegła pełna ma bardziej autentyczne wartości kolorystyczne niż cegła w kolorze ziemi. Cegły są tańsze niż materiały w kolorze ziemi, ale mogą być malowane lub barwione, aby dopasować kolor domu. Pamiętaj również, aby sprawdzić wytrzymałość swojego fundamentu przed rozpoczęciem procesu. Upewnij się, że wybierasz eksperta, który ma odpowiedni sprzęt do pracy. Fundament z cegły to świetna inwestycja, więc rozważ ją dokładnie przed rozpoczęciem procesu.

Zewnętrzna ściana domu z cegły zapewnia doskonałą izolację przed pogodą. Masa termiczna cegły pozwala tym domom utrzymać ciepło w zimie i chłód w lecie. Jeśli jednak wybierzesz dach z cegły, powinieneś wybrać taki, który ma solidny fundament, ponieważ zmniejszy to szansę na pęknięcia. Ponadto, domy z cegły są zazwyczaj bardziej bezpieczne, więc firma ubezpieczeniowa będzie skłonna obniżyć Twoje składki. Ponadto, domy z cegły zazwyczaj sprzedają się za najwyższe dolary i stale zwiększają swoją wartość.

Przy wymianie cegieł na domu z cegły, należy dokładnie rozważyć materiały użyte do budowy domu. Cegły są wykonane z gliny, więc są odporne na wysoką wilgotność, ciepło, mróz i cykle zamrażania i rozmrażania. Cegły nie gniją i nie porastają pleśnią, a ponadto są naturalnie grube, co oznacza, że zapewniają doskonałe właściwości tłumiące dźwięk. Oznacza to, że Twój nowy dom jest nie tylko piękny, ale i trwały.

Dodanie cegły do domu wymaga kilku specjalnych rozważań. Po pierwsze, upewnij się, że cegły, które wybierzesz, są dobrej jakości. Być może będziesz musiał zatrudnić profesjonalistę, aby wykonać pracę, ale upewnij się, że nie obcinają rogów. Cegły mają dwa ważne wymagania: barierę paroszczelną za ścianą z cegieł, system odwadniający poprzez otwory płuczące oraz szczelinę powietrzną między ścianą bocznicy a poszyciem zewnętrznym. Wreszcie, upewnij się, że szczeliny między cegłami są równe i że mają solidne łóżko.

Dodanie kamienia do domu

Przy budowie nowego domu, kamienna fasada jest jednym z najbardziej popularnych projektów poprawy domu. Zainstalowanie kamiennego forniru do domu nada mu oszałamiający wygląd. Możesz dodać kamienne piony do ścian, a także do sufitu. Poprawi to wygląd Twojego domu, zachowując jego oryginalną architekturę. Oto kilka kroków, które należy podjąć podczas realizacji tego projektu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak dodać kamień do domu jednorodzinnego.

Aby zainstalować kamienny fornir, będziesz potrzebował narzędzi do forniru kamiennego, zaprawy murarskiej i bariery wilgoci. Najpierw upewnij się, że powierzchnia robocza jest czysta i sucha. Następnie zainstaluj kamienny fornir nad ścianą, najlepiej nowo wykończoną. Jeśli instalujesz go nad istniejącą ścianą, będziesz musiał pokryć go papą, aby zapobiec przenikaniu wody. Po tym, przybić fornir bezpiecznie. Jeśli dom ma ściany murowane, nie trzeba będzie instalować bariery przeciwwilgociowej.

Naturalny kamień jest popularnym materiałem dla zewnętrznych projektów projektowych. Dodaje wartość i piękno do domu i jest bardzo trwały w różnych klimatach. Z tego powodu, kamień jest popularnym wyborem dla właścicieli domów. Jeśli masz dom pokryty kamieniem, być może zastanawiasz się, jak dodać do niego kamień. Pierwszym krokiem do osiągnięcia tego celu jest określenie rodzaju kamienia, którego użyjesz.

Przed zainstalowaniem kamiennej siding, będziesz musiał określić wysokość i grubość swojego kamienia. Fornir kamienny ma zazwyczaj grubość od 1/16″ do 1/2″. Ważne jest, aby wybrać kamień, który jest gładki i wolny od dziur, aby prawidłowo pasował. Użycie szczotki murarskiej pomoże Ci uniknąć spowodowania przesiąkania wilgoci do zaprawy. Należy umieścić kamień w dolnym rogu ściany i lekko go przekręcić, gdy będzie wciskał się w zaprawę.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top