Przykłady projektów domów wykonanych z kamienia

Do godnych uwagi przykładów domów zbudowanych w kamieniu należą projekt mieszkaniowy Cornebarrieu zrealizowany przez Gillesa Perraudina w 2013 roku oraz 15 Clerkenwell Close autorstwa Groupwork. Budynek 317 Finchley Road firmy Groupwork to również monumentalna kamienna konstrukcja. Będzie to jedna z największych kamiennych struktur nośnych od czasów ostatniej kamiennej katedry. Projekt Finsbury Square Erica Parry’ego z 2002 roku zawiera kamienne kolumny jako integralną część projektu.

Naturalne kamienne wzory stopni

Kamień jest wspaniałym materiałem zarówno do projektowania wnętrz, jak i na zewnątrz. Jest to naturalny materiał, który nadaje się zarówno do współczesnych, jak i tradycyjnych projektów. Nowoczesny, współczesny dom, na przykład, posiada kamienne okładziny i kryty basen. Rustykalne kamienne ściany uzupełniają bardziej nowoczesny projekt wnętrza. Przykłady domów wykonanych z kamienia obejmują przeprowadzoną przez Hiha Studio renowację domu Jordiego i Anny, która łączy drewno i ziemię ubijaną z ceglanymi ścianami, szkłem i podłogą z kamienia naturalnego.

Kamienna fasada Cotswold

W regionie Cotswolds istnieje kilka przykładów domów z kamienną fasadą Cotswold. W północnych miejscowościach kamienne stodoły mają złote i srebrne odcienie. W południowych miejscowościach kamień ma głębszy miodowy kolor. Kamienna fasada to doskonały wybór dla wiejskiego domu. Klasyczny dom z kamienia Cotswold charakteryzuje się nowoczesną przebudową i klasyczną kamienną fasadą Cotswold.

Piaskowiec z drewna tekowego

Te piękne płytki są pozyskiwane z rozległych pasm górskich Radżastanu w Indiach. Dostępne są w różnych rozmiarach i naturalnych wykończeniach. Są trwałe i nadają budynkom wygląd drewna tekowego. Płytki te nadają się zarówno do wnętrz, jak i na zewnątrz, i wymagają niewielkiej konserwacji. Ze względu na ich naturalny wygląd, są one niezwykle łatwe w instalacji i wymagają niewielkiej konserwacji. Płytki piaskowca z drewna tekowego mogą być stosowane jako materiały podłogowe, okładziny ścienne i dachowe.

Trawertyn

Istnieje wiele materiałów kamiennych, które są powszechnie stosowane w budowie domu. Na przykład trawertyn jest skałą osadową, która tworzy się w gorących źródłach mineralnych. Charakteryzuje się naturalnymi kremowymi tonami i kwiatowymi wzorami, które eksponuje w całym. Podczas gdy trawertyn może być używany do podłóg wewnętrznych i zewnętrznych, nie jest idealny dla obszarów świata o zimnym klimacie.

Kamień bazaltowy

Bazalt jest ciemnoszarym kamieniem, który jest popularnym wyborem dla różnych projektów budowlanych. Kamień ten jest używany do brukowania, pomników i forniru budowlanego. Różne dostępne wykończenia obejmują honed, bush-hammer, chiseled i flamed. Niektóre przykłady projektów wykorzystujących bazalt obejmują forniry budowlane, płytki podłogowe i cegły. Oto kilka przykładów.

Kamień odlewany

Kamień dekoracyjny jest wytwarzany przy użyciu procesu znanego jako suche ubijanie, który obejmuje zagęszczanie cementu i drobnego kruszywa o czoło formy za pomocą ciśnienia pneumatycznego. Proces ten nadaje gotowemu kamieniowi niezwykle wysoką wytrzymałość na ściskanie i niską absorpcję wody. Dobrze ubity kamień odlewany może osiągnąć wytrzymałość na ściskanie ponad 10 000 PSI. Z tego powodu kamień dekoracyjny jest doskonałym wyborem dla dużych budynków i monumentalnych konstrukcji.

Terrazzo

Dzisiaj możliwe jest budowanie konstrukcji kamiennych przy użyciu nowoczesnych technik i materiałów. Większość inżynierów zna analizę elementów skończonych, technikę, która pozwala symulować wytrzymałość i wydajność konstrukcji. Wykonując symulacje komputerowe struktury, inżynierowie mogą określić, jakie naprężenia wytrzyma ona w różnych wymiarach. Pozwala to na więcej eksperymentów i pewność co do ostatecznego projektu. Oto kilka przykładów projektów, które pokazują wszechstronność i piękno kamienia.

Kamienna podłoga Cotswold

Istnieje wiele różnych stylów domów wykonanych z kamienia Cotswold, każdy z nich ma swoje odrębne cechy. Kamień jest używany do domów wiejskich, domków, pubów i miast w całym regionie. Kamień ten jest szczególnie popularny ze względu na jego zwietrzały wygląd i drobne rzemiosło. Przykłady domów wykonanych z kamienia Cotswold obejmują posiadłości wiejskie, domy historyczne i osobliwe wioski. Posadzki z kamienia Cotswold są również używane w kościołach i katedrach, a także w największym mieście kraju, Londynie.

Kominek z kamienia Cotswold

Jeśli chcesz zbudować dom z zewnętrznym kamieniem naturalnym, trafiłeś we właściwe miejsce. Kamień naturalny jest trwałym materiałem, który oferuje ponadczasowe piękno. Ma również wielką trwałość i można go używać na kilka różnych sposobów, aby stworzyć unikalny projekt. Poniżej przedstawiamy kilka przykładów projektów z wykorzystaniem kamienia naturalnego. Te budynki sprawią, że poczujesz się zainspirowany i oszołomiony! I, oczywiście, będziesz mógł skorzystać z wielu zalet kamienia naturalnego w swoim domu.

Kamienne schody Cotswold

Kamienne schody Cotswold to świetny sposób na dodanie charakteru do projektu, niezależnie od tego, czy jest to nowy dom, czy dodatek do istniejącego domu. Wapień użyty do wykonania schodów jest typowym wapieniem CotswoldOolitic i został posortowany, aby zapewnić jego zróżnicowanie w odcieniach niebieskich i bazowych. Kamienie zostały następnie zaprawione do ścian szczelinowych i pochylone do wewnątrz od góry do dołu, aby uzyskać tradycyjny efekt krzywizny.

Podobne tematy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back To Top